Šeštadienis
18.01.2025
10:57
Dalintis
Registracija
Statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Viso žvejyboje: 1
megėju: 1
žveju: 0
Translator
Draugai
  • www.meskeriotojas.lt/
  • www.fish46.ucoz.ru/
  • www.romada.lt
  • www.zvejo.tv
  • www.zvejybosreikmenys.lt/kategorija/naujienos/
  • Apklausa
    Kokius naudojat masalus?
    Viso atsakymu: 899
    Paieška
    :)
    funny gifs
    Orai
    Метеонова - прогноз погоды на 14 дней Метеонова - прогноз погоды на 14 дней Метеонова - прогноз погоды на 14 дней Метеонова - прогноз погоды на 14 дней

    Zvejys.ucoz.com

    Pradžia » 2011 » Gegužis » 4 » Sukrė, rėžianti srovę
    22:38
    Sukrė, rėžianti srovę
     „Heavy Mepps

    Visuotinai pripažįstama, kad spiningu įdomiausia žvejoti upėse, tačiau tokiai žūklei reikia specialaus masalo, kurį galima stiprioje srovėje nugramzdinti į reikiamą gelmę. Štai guminukai komponuojami su sunkiais galvakabliais (30–50 g), o blizgės kaldinamos iš dvigubai storesnio metalo lakštų, tačiau iki begalybės masalo masės jų matmenų sąskaita nepadidinsi, todėl prancūzai pasiūlė originalią alternatyvą – specialias sukres.

    Sukrės – vienas populiariausių spiningo masalų, nes yra labai veiksmingos visą sezoną. Jos ypač tinka žūklei upėse, tačiau lengvus 0–2 numerių šio tipo masalus pagauti sunku todėl, kad srovė iškelia juos į patį vandens paviršių. Suprantama,tada kas nors užkibti gali tik atsitiktinai. Sunkesnės sukrės (3–5 numerių) tiktų, nes jas galima nugramzdinti, tačiau ne visos srovėje medžiojančios žuvys vaikosi tokius stambius masalus, be to, tokie masalai patiria didžiulį vandens pasipriešinimą. Na, o tas pasipriešinimas sukelia didelę apkrovą, tenkančią meškerykočiui ir ritei. Tad žvejoti tenka neparankiais įrankiais – sunkiais spiningais ir didelėmis ritėmis. 

    Deja, iki šiol naudoti mažesnių numerių sukrių buvo praktiškai neįmanoma dėl palyginti mažo jų svorio: masalai negrimzta prie dugno, o ir užmesti reikiamą atstumą 3–10 g. sveriančius lengvus masalus sunku. Mūsų krašto sąlygomis lengvomis sukrėmis negalėdavo visavertiškai žvejoti Nemuno, Neries, Šventosios,  Šešupės, Dubysos, Minijos ir daugelio kitų upių meškeriotojai.

    Sėkmingai sukrėmis žvejodavo tik tie spiningininkai, kurie nusikaldindavo savadarbių sukrių su nedideliais lapeliais ir sunkiais korpusiais – svareliais (25–45 g). Šią spragą užpildė prancūzų kompanija „Mepps" ekspertai, kurie sukonstravo unikalią sukrę „Heavy Mepps" su „long" tipo lapeliu, kurio dydis 1–3 numerių. Sukrės su tokio dydžio lapeliais iki šiol būdavo ypač pageidaujamos  salačių, šapalų, meknių, upėtakių, šlakių ir ešerių žūklei didelėse upėse. Masalai puikiai rėžia stiprią srovę reikiamoje gelmėje ir veiksmingai viliojažuvis. Sėkmės paskatinti prancūzai pagamino sukrę su labai sunkiu korpusu–svareliu, tačiau kitokios formos 1–3 numerio „aglia" tipo lapelių, kuris – dvigubai platesnis. Šie masalai taip puikiai tinka žūklei stiprioje srovėje ir yra labai veiksmingi.

    Peržiūrėta: 1055 | Patalpino: ltboss | Reitingas: 5.0/1
    Viso komentarų: 0
    Pridėti komentarą gali tik registruoti vartotojai.
    [ Registracija | Prisijungti ]