Pirmadienis
17.12.2018
01:23
Dalintis
Registracija
Statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Viso žvejyboje: 1
megėju: 1
žveju: 0
Translator
Draugai
 • www.meskeriotojas.lt/
 • www.fish46.ucoz.ru/
 • www.romada.lt
 • www.zvejo.tv
 • www.zvejybosreikmenys.lt/kategorija/naujienos/
 • Apklausa
  Kokius naudojat masalus?
  Viso atsakymu: 797
  Paieška
  :)
  funny gifs
  Orai
  Метеонова - прогноз погоды на 14 дней Метеонова - прогноз погоды на 14 дней Метеонова - прогноз погоды на 14 дней Метеонова - прогноз погоды на 14 дней

  Zvejys.ucoz.com

  Pradžia » 2012 » Rugpūtis » 12 » Šamų žūklė skrituliais
  15:11
  Šamų žūklė skrituliais

  Šamus pradėjau gaudyti  dar visai nesenai.  Pradžioje naudojausi dugnine meškere, tačiau pamatęs aplinkinius gaudančius skrituliais, iškarto supratau, kad jų žūklė daug rezultatyvesnė.

  Nors tikri žvejai žino, bet dar kartą priminsiu, kad skritulys tai apie 20-25 cm. diskas su strypeliu per vidurį ir grioveliu aplink, skirtu valui.

  Norint gaudyti šamus skrituliais, reikia turėti valtį, skritulių, valo, svorių, kablių, siūliukų ar gumelių gyliui, ir, aišku, proto. Kodėl? -  neretai pamatau žmones, kurie pastato nakčiai 30-50 skritulių ir jų neprižiūri, taigi užkibus mažam šamukui, nebėra tikslo jį paleidinėti -   jis būna prarijęs masalą ir vis tiek nebeišgyvens. Mes, žvejodami trise, statom 10  -12 skritulių, tačiau visada juos prižiūrime.

  Trumpai paaiškinsiu kaip reikia juos prižiūrėti naktį. Kai visai nieko nesimato, imam paprastas fosforo švieseles, kurias tvirtiname ant plūdės žvejodami naktį ir  lipnia juosta priklijuojame jas prie apversto skritulio viršutinės dalies (bumbulo). Dabar, kai skritulys apsivers, matysim ryškiai šviečiančią šviesą ir iškart lipsim į valtį  bei plauksime traukt žuvies.

  Sistemėlė:

  skritulysImamas skritulys su mažiausia 50 metrų valo, geriausiai tinka 0,35 mm. ar 0,40 mm. storio pintukas, (kaprono tikrai nepatariu dėt). Kiekvienam skrituliui suvynioję valą, atsikerpam nuo jo ~30 cm. ir pasidedam į šoną. Pasiimam suktuką ( patariu nenaudoti pigių, mažų, tikrai nesutaupysit), vieną galą rišam prie valo kurio ~30 cm. pasilikom. Pasiimam stipresnį siūliuką gyliui daryti arba gumelę (aš naudoju gumelę). Ją užmaunam ant valo, kuris yra ant skritulio. Dabar ant ten pat uždedam ~50 gr. slankiojantį svorį. Su užmauta gumyte ar siūliuku reguliuosime, kiek galės vaikščioti masalas. Dabar kitą suktuko dalį pririšam prie skritulio valo.

  Sistemėlė beveik baigta, beliko pririšti kabliuką. Jokiu būdu nededu trišakio kabliuko, nes tokiu atveju perdaug sunku vaikščioti karosiukui, kurį naudoju kaip gyvą masalą. Rišu vienšakius kabliukus  5/0 arba 4/0 dydžio, taip pat neperku pačių pigiausių, nes manau, kad šioje vietoje neverta taupyti.

  Pažystami daro šiek tiek kitaip - nusiperka kabliuką, kuris dedasi i tvisterį gaudant lydekas, nulydo šviną ir lieka jiems puikus kablys šamui. Tiesa pasakius, aš nepasitikiu tokiais kabliais, gal vien dėl  jų  ir nebandau. Be to  dar ir jų perdarymas užima krūvą laiko, kurio ir taip visiems trūksta.

  Skritulių statymas ir galimos šamo būvimo vietos:

  samasSkritulius šiltuoju metu laikotarpiu statau nedideliame gylyje, nors daugelis žmonių galvoja, kad  šamą pagausi tik duobėje, bet taip tikrai nėra. Šamas nebūna vien duobėje, kaip visiems atrodo, sutemus jis patraukia arčiau augalijos ieškotis užkandžių, todėl ir skritulius patariu statyti kuo arčiau augmenijos. Gyliau kaip 5-6 metrai  irgi niekada nestatau, vien dėl to, kad masalas šamui, dažniausia nepripratęs būti tokiuose gyliuose; nuleidus į tokį gylį jis tiesiog numirs ir iš jo naudos visai nebus. Tai pat šamo gaudyti nepatariu, kai naktys būna vėsesnės nei 12-14 laipsnių. Aišku ir tada įmanoma pagauti šamą, bet šansų daug mažiau.

  Diskusijos autorius siaipzvejys
  Peržiūrėta: 951 | Patalpino: ltboss | Reitingas: 0.0/0
  Viso komentarų: 0
  Pridėti komentarą gali tik registruoti vartotojai.
  [ Registracija | Prisijungti ]