Antradienis
16.10.2018
15:32
Dalintis
Registracija
Statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Viso žvejyboje: 1
megėju: 1
žveju: 0
Translator
Draugai
 • www.meskeriotojas.lt/
 • www.fish46.ucoz.ru/
 • www.romada.lt
 • www.zvejo.tv
 • www.zvejybosreikmenys.lt/kategorija/naujienos/
 • Apklausa
  Kokius naudojat masalus?
  Viso atsakymu: 795
  Paieška
  :)
  funny gifs
  Orai
  Метеонова - прогноз погоды на 14 дней Метеонова - прогноз погоды на 14 дней Метеонова - прогноз погоды на 14 дней Метеонова - прогноз погоды на 14 дней

  Zvejys.ucoz.com

  Pradžia » 2012 » Birželis » 23 » KAIP PRIDERINTI DUGNINEI RITĘ?
  18:25
  KAIP PRIDERINTI DUGNINEI RITĘ?

  Kad meškeriojimas dugnine būtų sėkmingas reikalingos sklandžiai veikiančios ritės

  Kai nepatyręs meškeriojimo reikaluose žmogus atsiverčia meškeriojimo įrankių ir reikmenų katalogą, jis nusistebi, kam reikalinga tokia meškeriojimo ričių įvairovė? Na, o tikras meškeriotojas supranta, kad kiekviena meškeriojimo ritė turi savo paskirtį, todėl būtina numanyti, kokia  ritė tinka dugninei, o kokia tradicinei plūdinei meškerei? Šis klausimas tampa ypač aktualus, kai stovi prie prekystalio ir laikai rankose pardavėjo pasiūlytą meškeriojimo ritės modelį.

  Pirmas žingsnis


  Pirmas patarimas tiems, kurie nori išsirinkti ritę dugninei meškerei, susipažinkite su tais modeliais, kurių išvaizda jums patinka, nes paprastai tokios ritės jau intuicijos lygyje yra jums kažkuo tinkamos. Na, o tada, ateis eilė pasidomėti jų techninėmis charakteristikomis.

  Antras žingsnis – toks: jei renkatės ritę dugninei, tai atminkite, kad ji nebūtinai turi būti prikimšta visų įmanomų sezono naujovių ir patobulinimų. Meškeriotojui, kuris meškerioja dugnine, svarbiausios – keturios meškeriojimo ritės ypatybės arba, kitaip tariant, keturi techninių charakteristikų punktai – valo būgnelio talpa, ritės masė ir dydis, bei valo nuslydimo mechanizmo konstrukcija.

  Trečias žingsnis


  Dugninei meškerei tinkamos ritės būgnelis turi talpinti reikiamą atsargą valo, pavyzdžiui,  0,18 - 0,22 mm skersmens vienagyslio valo ne mažiau kaip 100 metrų, bet žūklei didelėse ir srauniose upėse patartina rinktis ritę su dar talpesniu valo būgneliu, kuris talpina iki 150 m vienagyslio valo. Tokia valo būgnelio talpa svarbi, kad, reikalui esant, masalą galima būtų užmesti įsibridus arba nuplukdyti guminuke. Antra, valo nuostoliai meškeriojant problemiškose vietose – taip pat būna nemaži, o kai būgnelyje lieka tik koks 70-80 m valo, meškerioti tampa nekomfortiška. Nuo ritės talpos priklauso jos masė ir dydis, kurie būtina derinti prie meškerykočio masės, kad susidarytų įrankio balansas. Akivaizdu, kad prie lengvutės „picker" tipo dugninukės nelabai derės stambi ritė su metaliniu valo būgneliu, nes ją geriau poruoti su galingu ir didesnės masės „feeder" tipo dugninės meškerykočiu. Gana nesudėtinga nustatyti, ar dugninės su rite balansas tinkamas? Reikia ritę padėti ant skersinio taip, kad į ją remtųsi meškerykočio prieš rankenos pradžią dalis. Jei meškerė nesvyra nei į vieną, nei į kitą pusę, o išlaiko pusiausvyrą, vadinasi, meškerės balansas – tinkamas.

  Kokia ritė dugninei tinkamiausia – su priekiniu ar galiniu valo nuslydimo mechanizmu. Į šį klausimą galima atsakyti vienareikšmiškai – tinkamiausia dugninei - vidutinio dydžio ritė su plačiu valo būgneliu ir priekiniu valo nuslydimo mechanizmu, o dar tinkamesnė  ritė su dvigubu valu nuslydimo mechanizmu – terkšle, skirta varginti užkibusią žuvį, ir „baitrunner" mechanizmu, atliekančiu kibimo signalizatoriaus funkciją.

  Jei turite galimybę rinktis, tai puikus variantas – „Salmo Supreme Feeder System" ekonominės klasės ritė, su dvigubu valo nuslydimo mechanizmu, kurios mažiausias modelis talpina 170 m 0,33 mm skersmens valo. Ritės „long cast" tipo valo būgnelis užtikrina sklandų masalo užmetimą. „Supreme Feeder System" ritės redukcijos skaičius 5,2:1, o tokios ritės laikomos greitaeigėmis, leidžiančiomis sparčiai ištraukti užkibusį laimikį.


  Greitaeigė „Salmo Supreme Feeder System" ritė su dvigubu valo nuslydimo mechanizmu - nereiklus ir ilgai tarnaujantis įrankis

  Jei galimybės didesnės, galima išsirinkti penkiaguolę ritę „Salmo Diamond Baitfeeder", kurios valo būgnelis tekintas iš monolitinio aliuminio, todėl šia rite galima meškerioti pintu valu nesibaiminant, kad būgnelis šlapiam valui džiūvant deformuosis. Galbūt kam nors pasirodys, kad ritėje įmontuota palyginti nedaug guolių?  Daugelis gamintojų, vaikydamiesi aukštų balų, kimšte prikemša meškeriojimo rites guolių, kurie labai padidina meškeriojimo įrankių kainą. Guoliai, sumažinantys mechanizmų trintį, visai pagrįstai montuojami į spiningams skirtas rites, o plūdinėms ir dugninėms puikiausiai tinka ritės kurių konstrukcijoje 4-5 guoliai. Tokiomis premium klasės ritėmis galima sėkmingai gaudyti žuvis ne vieną sezoną, jei, žinoma, įrankius tinkamai prižiūrėsite.


  Premium klasės ritė „Salmo Diamond Baitfeeder" pritaikyta meškerioti pintu valu ir pasižymi greita eiga

  „Salmo Diamond Baitfeeder" ritėje kaip ir anksčiau aptartame modelyje įmontuotas dvigubas valo nuslydimo mechanizmas, jos „long cast" būgnelis pritaikytas toli užmesti masalą. Ritė talpina 170 m 0,30 mm skersmens valo. Įrankis labai patogus ir paprastas naudoti, atkreipkite dėmesį į komfortišką ritės rankenėlę su delnu suimamu antgaliu. Visos šios smulkmenos labai svarbios, renkantis ritę dugninei, nes iš jų susideda visuma – geras įrankis.

  Viktoras Armalis
  Peržiūrėta: 828 | Patalpino: ltboss | Reitingas: 0.0/0
  Viso komentarų: 0
  Pridėti komentarą gali tik registruoti vartotojai.
  [ Registracija | Prisijungti ]