Sekmadienis
21.04.2019
11:12
Dalintis
Registracija
Statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Viso žvejyboje: 1
megėju: 1
žveju: 0
Translator
Draugai
 • www.meskeriotojas.lt/
 • www.fish46.ucoz.ru/
 • www.romada.lt
 • www.zvejo.tv
 • www.zvejybosreikmenys.lt/kategorija/naujienos/
 • Apklausa
  Kokius naudojat masalus?
  Viso atsakymu: 804
  Paieška
  :)
  funny gifs
  Orai
  Метеонова - прогноз погоды на 14 дней Метеонова - прогноз погоды на 14 дней Метеонова - прогноз погоды на 14 дней Метеонова - прогноз погоды на 14 дней

  Zvejys.ucoz.com

  Pradžia » 2012 » Rugpūtis » 4 » Šapalų žūklė spiningu
  14:38
  Šapalų žūklė spiningu
  Spiningo masalai šapalams.

  Salmo hornet vapsvos imitacija Salmo tiny vapsva Strike pro šapalams

  Salmo hornet naturalus Salmo tiny karkvabalis Strike pro rudas
  Salmo hornet tiger

  Masalų parinkimas šapalams skirtingomis žūklės sąlygomis.


  Paminėsiu voblerius kadangi vobleriai tapo vienu iš rezultatyviausių šapalų masalų. Esant stipriai sroviai masalą traukiant prieš srovę geriau naudoti suspending tipo ar skęstančius voblerius jie lengvai panyra ir stipri srovė jų neiškelia į paviršių, plaukančius voblerius gali būti sunku paskandinti stiprioje srovėje į reikiamą gylį, todėl geriau naudoti lėtesnės srovės ruožuose. Žinoma skęstantys vobleriai nelabai tinka masalą plukdant pasroviui nuo savęs.

  Traukiant pasroviui geriau naudoti skęstančius voblerius juos lengviau panardinti nei plaukiančius.
  Tai yra tik bendros pastabos kurios ne visada tinka įvairioms žūklės sąlygoms.

  Apie masalų spalvų parinkima turbūt jau daugelis žinote, kad natūralias spalvas geriau naudoti esant skaidriam vandeniu ir giedrom oro sąlygom, ryškias agresyvias spalvas drumstame vandenyje ar apniukusiomis oro sąlygomis. Tačiau pastebima, jog agresyvios masalų spalvos puikiai tinka ir esant skaidriam vandeniui ar nepalankioms oro sąlygoms. Iš agresyvių spalvų geriausiai pasiteisina hornet (vapsvos imitacija) ir tiger (žalsvai gelsvos salvos su tigro raštu). Jei sugalvosite spingauti naktį reiktų rinktis melsvus ar juodus voblerius. Nustatyta, jog mėlyna ir juoda spalva geriausiai matomos tamsiu paros metu.

  Šapalai yra labai atsargios žuvys, todėl gaudant juos spiningu patariama nenaudoti pavadėlio žvejojant pintu valu galima parišti ~1,5m. ilgio fluoro karbono valo pavadėlį ne storesnį nei 0,18mm.

  Šapalų buveinės - Kur ieškoti?

  Šapalai mėgsta sraunias akmenuotas upės atkarpas – rėvas. Taip pat laikosi pakrantėse ties nuvirtusiais medžiais ar jų sangrūdomis, upės slenksčiais. Daugelyje literatūros šaltinių rašoma, jog šapalai laikosi už kliuvinių, tačiau patyrę šapalautojai teigia, kad šapalai laikosi ir tyko grobio prieš kliuvinius t. y. prieš medžių sangrūdas, didesnius akmenis, prieš povandenines dambas, o ne už jų. Vieną ar kitą teiginį gali pagrįsti tik asmeninė patirtis, todėl drąsiai teigti, kad yra taip ir ne kitaip negalima.

  Kada geriausiai kimba šapalai?

  Šapalai geriausiai kimba gegužės mėnesį po neršto, bei pasirodžius karkvabaliams. Taip pat puikiai kimba ir vasaros menesiais. Šapalus geriausia gaudyti anksti ryte arba temstant. Tačiau vasaros metu sėkmingai galima žvejoti ir visą dieną. Sėkmingai šapalai spiningu gaudomi ir naktį, tačiau tokiam žūklės būdui manau reikia daug kantrybes ir pasiruošimo. Didesnis šapalų aktyvumas pastebimas esant stipriam vėjui tuo metu į vandenį patenka nemažai vabzdžių, todėl šapalai nesisaugodami atakuoja masalą. Taip pat gerai kimba per lietų.
  Peržiūrėta: 863 | Patalpino: ltboss | Reitingas: 0.0/0
  Viso komentarų: 0
  Pridėti komentarą gali tik registruoti vartotojai.
  [ Registracija | Prisijungti ]